Stručný popis modelu

Dvourozměrné hmatové zobrazení převážně hmatovými body a plochou. Zobrazení objektu tak, jak je viděn vidícími. Nízký reliéf do výšky 0,5 mm. Pozadí reliéfu je tvořeno podložkou o rozměrech 165 × 165 × 3 mm – tedy s půdorysným čtvercovým tvarem, ale se zaoblenými rohy. Hmatové body – různě veliké body (hvězdy) se od okrajů podložky postupně více a více koncentrují do centra, kde je jejich koncentrace tak značná, že se slévají do jednolité plochy. Reliéf byl vyhotoven na základě fotografie hvězdokupy pořízené Hubble Space Telescope.

 

 

Objednávka 3D tisku

Zaujal vás tento objekt? Chcete, abychom vám ho 3D vytiskli, napište nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a uveďte následující informace:

  • Patříte mezi zrakově hendikepované anebo se zrakově hendikepovanými pracujete?
  • O který objekt máte zájem?
  • Máte nějaké speciální požadavky na výtisk? Vámi vybraný objekt můžeme dodatečně upravit - například zmenšit, zvětšit, zvýraznit či doplnit některé prvky atd. Až na výjimky 3D tiskneme materiálem PLA.
  • Budeme rádi, když nám uvedete, k jakému účelu chcete objekt využít. Můžeme vám pak případně doporučit vhodnější materiál, postup či dokonce jiný způsob výroby, upozornit na možná rizika atd.
  • Uvěďte další důležité informace, o kterých si myslíte, že bychom měli vědět.

Následně vám dáme vědět, kdy bude objekt vyroben a společně se domluvíme na způsobu platby a předání.

Informace pro 3D tiskaře

Na FFF/FDM 3D tiskárně doporučuji tisknout relativně nízký reliéf jako převis, tzv. celý objekt na stojato. Důvodem je zkušenost, že FFF/FDM 3D tiskárnou se příliš nedaří jednoduše tisknout reliéf na ležato. Myslete však na to, že při tisku na stojato je objekt tenký, tiskne se do výšky 165 mm, což znamená, že s narůstající výškou bude docházet k narůstajícímu chvění a nepřesnostem – vhodné je objekt opřít o opory.

ZIP soubor ke stažení  obsahuje 5 souborů: STL m15.stl a m15_s_drzacky_pro_opory.stl, 3MF m15_s_drzacky_pro_opory.3mf, SCAD m15.scad, DXF m15.dxf. K tisku jsou určeny soubory STL (lze použít i 3MF). Pro případné další úpravy jsou určeny soubory DXF a SCAD,