Stručný popis modelu

Reliéf prvního snímku černé díry (v galaxii M87). Nejedná se o vyloženě nízký reliéf – čím světlejší barva na snímku, tím vyšší reliéf. Z půdorysné podložky o rozměrech 100 x 100 mm vyrůstá reliéf do maximální výšky 11,5 mm. Vyhotoveno na základě snímku Event Horizon Telescope – externí odkaz.

 

 

Objednávka 3D tisku

Zaujal vás tento objekt? Chcete, abychom vám ho 3D vytiskli, napište nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a uveďte následující informace:

  • Patříte mezi zrakově hendikepované anebo se zrakově hendikepovanými pracujete?
  • O který objekt máte zájem?
  • Máte nějaké speciální požadavky na výtisk? Vámi vybraný objekt můžeme dodatečně upravit - například zmenšit, zvětšit, zvýraznit či doplnit některé prvky atd. Až na výjimky 3D tiskneme materiálem PLA.
  • Budeme rádi, když nám uvedete, k jakému účelu chcete objekt využít. Můžeme vám pak případně doporučit vhodnější materiál, postup či dokonce jiný způsob výroby, upozornit na možná rizika atd.
  • Uvěďte další důležité informace, o kterých si myslíte, že bychom měli vědět.

Následně vám dáme vědět, kdy bude objekt vyroben a společně se domluvíme na způsobu platby a předání.

Informace pro 3D tiskaře

V případě FFF/FDM 3D tisku doporučujeme tisknout na stojato – bude tak zajištěn lepší hmatový komfort. Během 3D tisku na stojato jsme nepoužívali podporu pod reliéf, bylo tedy tisknuto jako převis. Avšak podporu doporučujeme ze zadní části – aby se objekt během 3D tisku příliš nechvěl, je dobré, aby měl možnost opírat o stabilnější základnu.