Stručný popis modelu

Sluneční soustava. Pro vzdělávací účely, znázornění poměrů velikostí planet a Slunce. Vysoký reliéf, který zobrazuje Slunce, Merkur, Venuši, Zemi + Měsíc, Mars, Jupiter, Saturn + jeho prstenec, Uran, Neptun. Uvedená tělesa jsou v měřítku 1:2 500 000 000 (2,5 miliardy). Měřítku neodpovídá vzdálenost mezi tělesy ani jejich vzájemné rozmístění.

Vzhledem k tomu, že Slunce by modelem muselo být znázorněno jako koule o průměru větším než 55 cm, modelem je znázorněna jen část koule (resp. kulové úseče). Je zobrazena jen jedna přirozená družice – Měsíc (vedle Země), ostatní nejsou zobrazeny, protože jich je ve skutečnosti příliš mnoho. Tělesa jsou umístěna na podložce s půdorysným rozměrem 224 × 118 mm. Maximální výška modelu je 80 mm.

 

 

Objednávka 3D tisku

Zaujal vás tento objekt? Chcete, abychom vám ho 3D vytiskli? Napište nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. – uveďte následující informace:

  • Patříte mezi zrakově hendikepované anebo se zrakově hendikepovanými pracujete?
  • O který objekt máte zájem?
  • Máte nějaké speciální požadavky na výtisk? Vámi vybraný objekt můžeme dodatečně upravit – například zmenšit, zvětšit, zvýraznit či doplnit některé prvky atd. Až na výjimky 3D tiskneme materiálem PLA.
  • Budeme rádi, když nám uvedete, k jakému účelu chcete objekt využít. Můžeme vám pak případně doporučit vhodnější materiál, postup či dokonce jiný způsob výroby, upozornit na možná rizika atd.
  • Uvěďte další důležité informace, o kterých si myslíte, že bychom měli vědět.

Následně vám dáme vědět, kdy bude objekt vyroben a společně se domluvíme na způsobu platby a předání.

Informace pro 3D tiskaře

Velmi dobrou zkušenost máme s materiály PLA a PET. Většinou tiskneme PLA. U dřívějších verzí se velmi často lámal prstenec planety Saturn. Proto jsme prstenec v základně vybavili malinkými zpevňovacími klínky.