Stručný popis

Model Měsíce představuje kulatý útvar. Je složen ze dvou částí vytisknutých na 3D tiskárně. Celkový maximální průměr činí přibližně 210 mm. Je možné vytisknout i v jiné velikosti, což se může hodit v případě, že si uživatel chce vytvářet sadu těles v jednotném měřítku. Nicméně s měřítkem je zapotřebí zacházet opatrně, neboť pokud jsou některé objekty (krátery apod.) příliš malé, nemusí být hmatově dostatečně výrazné.

Model znázorňujetéměř přibližně kulatý Měsíc, na jehož povrchu jsou například pohoří, krátery a tzv. moře. Model je vybaven hmatovými značkami oddělujícími přivrácenou a odvrácenou stranu Měsíce.

3D model byl vyhotoven na základě modelu z A Touch of the Universe – externí odkaz

 

 

Objednávka 3D tisku

Zaujal vás tento objekt? Chcete, abychom vám ho 3D vytiskli? Napište nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. – uveďte následující informace:

  • Patříte mezi zrakově hendikepované anebo se zrakově hendikepovanými pracujete?
  • O který objekt máte zájem?
  • Máte nějaké speciální požadavky na výtisk? Vámi vybraný objekt můžeme dodatečně upravit – například zmenšit, zvětšit, zvýraznit či doplnit některé prvky atd. Až na výjimky 3D tiskneme materiálem PLA.
  • Budeme rádi, když nám uvedete, k jakému účelu chcete objekt využít. Můžeme vám pak případně doporučit vhodnější materiál, postup či dokonce jiný způsob výroby, upozornit na možná rizika atd.
  • Uvěďte další důležité informace, o kterých si myslíte, že bychom měli vědět.

Následně vám dáme vědět, kdy bude objekt vyroben a společně se domluvíme na způsobu platby a předání.

Informace pro 3D tiskaře

Model je vhodné tisknout na dvě části, které jsou po vytištění spojeny například lepením. Proto ZIP soubor ke stažení obsahujee dva STL soubory (pro každou poloukouli jedn): mesicatouchoftheuniversea.stl, mesicatouchoftheuniverseb.stl. S polokoulemi je možné naložit také tak, že se umístí na podložku – pak takový objekt, jakožto vysoký reliéf, lze umístit například na stěnu.