Stručný popis modelu

Reliéf kulové hvězdokupy M45 vysoký 0,5 mm je umístěn na podložce o velikosti 165 × 165 × 3 mm. Rohy podložky jsou zaobleny. Reliéf byl vyhotoven na základě fotografie M45 z Raw Astrophotography Data – externí odkaz

Reliéfem je znázorněno dvourozměrné rozložení hvězd hvězdokup – více či méně jasné hvězdy jsou rozloženy v prostoru bez toho, aniž by se koncentrovali do centra.

 

 

Objednávka 3D tisku

Zaujal vás tento objekt? Chcete, abychom vám ho 3D vytiskli? Napište nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. – uveďte následující informace:

  • Patříte mezi zrakově hendikepované anebo se zrakově hendikepovanými pracujete?
  • O který objekt máte zájem?
  • Máte nějaké speciální požadavky na výtisk? Vámi vybraný objekt můžeme dodatečně upravit – například zmenšit, zvětšit, zvýraznit či doplnit některé prvky atd. Až na výjimky 3D tiskneme materiálem PLA.
  • Budeme rádi, když nám uvedete, k jakému účelu chcete objekt využít. Můžeme vám pak případně doporučit vhodnější materiál, postup či dokonce jiný způsob výroby, upozornit na možná rizika atd.
  • Uvěďte další důležité informace, o kterých si myslíte, že bychom měli vědět.

Následně vám dáme vědět, kdy bude objekt vyroben a společně se domluvíme na způsobu platby a předání.

Informace pro 3D tiskaře

Na FFF/FDM 3D tiskárně doporučuji tisknout relativně nízký reliéf jako převis, tzv. celý objekt na stojato. Důvodem je zkušenost, že FFF/FDM 3D tiskárnou se příliš nedaří jednoduše tisknout reliéf na ležato. Myslete však na to, že při tisku na stojato je objekt tenký, tiskne se do výšky 165 mm, což znamená, že s narůstající výškou bude docházet k narůstajícímu chvění a nepřesnostem – vhodné je objekt opřít o opory.

ZIP soubor ke stažení obsahuje tři soubory: STL reliefotevrenehvezdokupym45.stl, SCAD reliefotevrenehvezdokupym45.scad, DXF reliefotevrenehvezdokupym45.dxf. K tisku je určen soubor STL. Pro případné další úpravy jsou určeny soubory DXF a SCAD.